„DZIAŁAMY NA RZECZ POSTĘPU W MEDYCYNIE I UDOSTĘPNIAMY LEKI BOIRON JAKO ROZWIĄZANIA TERAPEUTYCZNE SKUTECZNE I UŻYTECZNE DLA KAŻDEGO PACJENTA.”

 
A |A |A |A

Kim jesteśmy

Obecnie

Obecnie we Francji i w wielu krajach na świecie Grupa Boiron zatrudnia 4000 osób, które łączy wspólny cel: „Aby każdy lekarz na świecie znał i stosował leki homeopatyczne w swojej codziennej praktyce lekarskiej”.

2006

Montrichard, główny ośrodek produkcji i dystrybucji leków firmy Dolisos, po fuzji staje się trzecim centrum produkcyjnym firmy Boiron we Francji.

2005

Thierry Boiron obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego Grupy Boiron.

Christian Boiron zostaje Prezesem Rady Nadzorczej.

Połączenie Laboratoires Boiron z Dolisos, drugim co do wielkości laboratorium homeopatycznym we Francji.

Fuzja z firmą Dolisos otwiera przed firmą Boiron nowe perspektywy rozwoju homeopatii.

1995

W Messimy, niedaleko Lyonu, Boiron otwiera drugi kompleks produkcyjny leków

1990

Na początku lat 90. Boiron odkupuje laboratorium Sibourg w Marsylii i w ten sposób poszerza sieć swoich przedsiębiorstw na terenie kraju.

1988

Połączenie Laboratoires Homéopathiques de France (LHF) z Laboratoires Boiron.

1987

Wejście Grupy Boiron na rynek giełdowy w Lyonie.

1985

Utworzenie Instytutu Boiron, który wspiera i promuje rozwój homeopatii w środowiskach medycznych i naukowych Francji oraz poza jej granicami.

1983

Christian Boiron obejmuje po Jean’ie Boiron stanowisko prezesa i dyrektora generalnego firmy. Firma Boiron kontynuuje działania na rzecz rozwoju homeopatii. Rozszerza też sieć dystrybucyjną leków we Francji otwierając przedsiębiorstwa regionalne. Z czasem będzie ich 29.

1979

Od tego roku rozpoczyna się międzynarodowy rozwój firmy Boiron, zapoczątkowany utworzeniem filii we Włoszech, w Mediolanie. W latach następnych powstają kolejne filie, między innymi: w Indiach (1980), w Stanach Zjednoczonych (1983), w Hiszpanii (1984), w Kanadzie (1988).

1974

Otwarcie nowej siedziby firmy w Sainte-Foy-les-Lyon, gdzie wybudowano otoczone zielenią nowoczesne centrum produkcyjne.

1970

Powstają kolejne zakłady Boiron we Francji: miedzy innymi w Lille, w Belfort, w Nantes, w Awinionie i w Grenoble.

1968

Boiron otwiera w Tuluzie pierwszy regionalny zakład produkcji i dystrybucji leków.

1967

Utworzenie Laboratoires Boiron z siedzibą w Lyonie, w wyniku połączenia: Laboratoires Homéopathiques Jean Boiron (PHR), Laboratoires Homéopathiques Henri Boiron i Laboratoires Homéopathiques Modernes (LHM).

1965

Wpisanie leków homeopatycznych do Farmakopei Francuskiej (tj. do urzędowego spisu leków zatwierdzonych do użytku, podającego obowiązujące normy ich jakości oraz przepisy ich przygotowywania, przechowywania i oceny).

1935

Jean Tétau (1901-1972), farmaceuta, otwiera w Paryżu Laboratoire Pharmacologique Homéopathique, LPH (Farmakologiczne Laboratorium Homeopatyczne), które po wielu latach przyjmie nazwę Dolisos. Nazwa firmy została zmieniona w 1976 roku.

1932

W lipcu Jean i Henri Boiron otwierają w Paryżu, w budynku przy bulwarze Malesherbes 68 Laboratoire Central Homéopathique de France, LHF (Centralne Laboratorium Homeopatyczne Francji). Od następnego roku René Baudry i Henri Boiron zajmują się rozwojem paryskiego laboratorium, które przyjmuje nazwę Laboratoires Homéopathiques Modernes, LHM (Nowe Laboratoria Homeopatyczne).

W tym czasie Jean Boiron zajmuje się rozwojem firmy w Lyonie, która przyjmuje nazwę Pharmacie Homéopathique Rhodanienne, PHR (Apteka Homeopatyczna Regionu Rodanu).

1930

1930 René Baudry dołącza do grupy lekarzy homeopatów w Lyonie i tworzy Laboratoire Central Homéopathique Rhodanien (Centralne Laboratorium Homeopatyczne Regionu Rodanu) z siedzibą w Lyonie przy ulicy Thomassin 38.

Paryscy lekarze z École Homéopathique Moderne (Nowej Szkoły Homeopatycznej) namawiają go do powrotu do Paryża i utworzenia tu państwowego laboratorium produkującego leki homeopatyczne. Przystaje na tę propozycję pod warunkiem zachowania laboratorium w Lyonie i zaczyna szukać farmaceutów chętnych do współpracy przy utworzeniu nowego przedsiębiorstwa.

Henri Boiron i Jean Boiron poszukują w tym czasie pracy. Właśnie obaj ukończyli studia uzyskując dyplomy farmaceutów i obaj posiadają tytuł doktora nauk ścisłych. Dzięki doktorowi Mondain poznają René Baudry’ego, który zatrudnia ich u siebie.

1926

Doktor Vannier otwiera w Paryżu Laboratoires Homéopathiques de France (Francuskie Laboratoria Homeopatyczne).

1911

Farmaceuta René Baudry, specjalizujący się w przygotowywaniu leków homeopatycznych, idąc za radą Dr. Vanniera, mieszkającego w Paryżu przyjaciela z lat dzieciństwa, otwiera aptekę homeopatyczną.
Jest to Pharmacie Générale Homéopathique Française (Główna Francuska Apteka Homeopatyczna), usytuowana w 8. dzielnicy przy Boulevard Malesherbes 68.
W 1922 roku, René Baudry sprzedaje swoją aptekę i opuszcza Paryż, aby zamieszkać w Annonay w regionie Ardeche.

Obecnie we Francji i w wielu krajach na świecie Grupa Boiron zatrudnia ponad 3 800 osób, które łączy wspólny cel: „Aby każdy lekarz na świecie znał i stosował leki homeopatyczne w swojej codziennej praktyce lekarskiej.”

LEKI I KOSMETYKI

Wyszukaj lek lub kosmetyk