„DZIAŁAMY NA RZECZ POSTĘPU W MEDYCYNIE I UDOSTĘPNIAMY LEKI BOIRON JAKO ROZWIĄZANIA TERAPEUTYCZNE SKUTECZNE I UŻYTECZNE DLA KAŻDEGO PACJENTA.”

 
A|A|A|A

Homeopatia na wiosenne alergie

12-04-2011

Przed nami wiosna, a wraz z nią rozpoczyna się sezon pylenia roślin. Pyłki roznoszone przez wiatr powodują u osób na nie uczulonych sezonowy nieżyt nosa, czyli tzw. katar sienny. Czy więc pierwsze słoneczne dni muszą kojarzyć się alergikom ze łzawiącymi oczami i kapaniem z nosa?

Nieżyt nosa o podłożu alergicznym jest wywołany konfliktem antygen – przeciwciało, spowodowanym obecnością pyłków w jamach nosowych. W przypadku kataru siennego najczęstszymi alergenami są pyłki roślin (babki – plantago, komosy – chenopodium ambrisioides).

Co druga osoba cierpiąca na katar sienny jest uczulona jednocześnie na pyłki wielu roślin.

Ryzyko wystąpienia sezonowego nieżytu nosa nie jest związane jedynie z przebywaniem na obszarach zieleni poza miastem. Reakcje alergiczne mogą pojawić się także w strefie miejskiej – wywołane przez pyłki roślin rosnących na terenach zielonych, usytuowanych niekiedy w centrach miast, oraz przez pyłki przenoszone przez wiatr nawet z bardzo odległych obszarów.

Aby zapobiegać wystąpieniu alergii, należy ograniczyć kontakt z substancjami uczulającymi. Wychodząc z domu w okresie pylenia powinniśmy unikać takich miejsc, gdzie poziom alergenów bywa bardzo wysoki, szczególnie przy wietrznej pogodzie (np. łąki, pola, parki). Najlepiej wybierać się więc na spacer po deszczu, kiedy większość pyłków została spłukana. Dodatkowo zamykajmy okna w sypialni na noc i wczesnym rankiem (kiedy otwierają się pylniki roślin), a w oknach powieśmy wilgotne firanki, które pomogą zatrzymać nasiona i pyłki. Powinniśmy przewietrzyć mieszkanie późnym popołudniem, kiedy zawartość pyłków w atmosferze jest najmniejsza.

Alergiczny nieżyt nosa charakteryzują trzy, prawie stale utrzymujące się objawy: napady kichania, wyciek z nosa, upośledzenie drożności nosa. Dodatkowo mogą im towarzyszyć: zapalenie spojówek, świąd nosa, zmniejszenie, a nawet utrata powonienia oraz krwawienie z nosa.

Jak rozróżnić alergiczny nieżyt nosa od kataru towarzyszącego przeziębieniu?

W przypadku kataru alergicznego wodnisty wyciek z nosa pojawia się wkrótce po zetknięciu z alergenem – po spacerze w lesie, w parku czy po koszeniu trawy w ogrodzie – i towarzyszą mu zwykle napady kichania, łzawienie, podrażnienie spojówek i swędzenie (nosa, okolic oczu, podniebienia miękkiego). Jeśli przy tym można z pewnością wykluczyć przeziębienie i jest sucha, ciepła i słoneczna pogoda, to z pewnością mamy do czynienia z katarem alergicznym.

Standardowe leczenie kataru siennego polega na podawaniu leków przeciwhistaminowych / sterydów i stosowaniu specyficznej immunoterapii – czyli odczulania.

Leki homeopatyczne stosowane w leczeniu sezonowego nieżytu nosa o podłożu alergicznym

Sezonowy nieżyt nosa o podłożu alergicznym, podobnie jak wiele innych schorzeń, u każdego pacjenta wywołuje specyficzne reakcje. Wybór leku homeopatycznego przez lekarza opiera się na ściśle określonych kryteriach odnoszących się zarówno do „typowego”, jak i „indywidualnego” sposobu reagowania pacjenta.

Lekarz homeopata dobiera lek biorąc pod uwagę przeszłość chorobową pacjenta oraz informacje o wcześniej stosowanych przez niego metodach leczenia.

W zależności od objawów dominujących u pacjenta, lekarz homeopata może zalecić jeden z leków pojedynczych na przykład: Allium cepa, Euphrasia, Sabadilla czy też Poumon histamine lub Pollens (stosowane uzupełniająco także w innych postaciach alergii, w tym w alergiach dróg oddechowych).

W przypadku reakcji alergicznych, a szczególnie przy katarze siennym, leki homeopatyczne mogą przynieść szybki i trwały efekt terapeutyczny. Dotyczy to zarówno leczenia objawów o ostrym przebiegu, jak i dolegliwości przewlekłych, przy których odpowiednio dobrane leki homeopatyczne modyfikują sposób reagowania chorego. Stosowane przez dłuższy czas powodują zmniejszenie częstotliwości występowania i nasilenie objawów, a niekiedy nawet całkowite ich ustąpienie. W praktyce oznacza to możliwość stopniowego zmniejszania dawki stosowanych leków przeciwhistaminowych, aż do ich odstawienia.

Leki homeopatyczne nie wywołują powikłań ani działań ubocznych (nigdy nie powodują senności). Są dostępne w postaci granulek lub tabletek do ssania, dzięki czemu są łatwe w użyciu dla pacjentów w każdym wieku. Można je stosować jednocześnie ze standardowo stosowanym leczeniem.

RHINALLERGY - homeopatia na alergie sezonowe i kata siennyRHINALLERGY® jest lekiem stosowanym wspomagająco wraz ze standardowo zalecaną terapią w leczeniu objawów alergii sezonowych i kataru siennego takich jak: napady kichania, wodnisty wyciek z nosa i podrażnienie spojówek.

Zawiera w swoim składzie 6 pojedynczych leków homeopatycznych najczęściej stosowanych przez lekarzy w leczeniu różnych objawów sezonowego alergicznego nieżytu nosa: niedrożności nosa, napadów kichania, wodnistego wycieku z nosa, podrażnienia spojówek.

LEKI I KOSMETYKI

Wyszukaj lek lub kosmetyk

Informacje o lekach pojedynczych

BOIRON: Youtube logo -->
 

Serwisy tematyczne: