Leki Boironplay

NIEZAWODNOŚĆ LEKÓW HOMEOPATYCZNYCH

CE1A17A6-019E-4BA1-9840-32FABDCF3286

Nasze zobowiązanie : sprawić, aby pacjenci mogli z pełnym zaufaniem polegać na lekach homeopatycznych – niezawodnych, użytecznych dla lekarzy i farmaceutów, służących utrzymaniu dobrego zdrowia.
 

Nasze zobowiązanie : sprawić, aby pacjenci mogli z pełnym zaufaniem polegać na lekach homeopatycznych – niezawodnych, użytecznych dla lekarzy i farmaceutów, służących utrzymaniu dobrego zdrowia.
 

Jean-Christophe Bayssat, Zastępca Dyrektora Generalnego, Główny Farmaceuta

Twoje zdrowie zasługuje na najwyższy szacunek; jego utrzymanie to dla nas więcej niż praca, to nasza misja. Nasze leki i produkty muszą dawać wszelkie gwarancje leczenia bez przynoszenia szkód oraz wzmocnienia sił i zdrowia każdego pacjenta. 

BEZPIECZEŃSTWO DZIĘKI PRODUKCJI LEKÓW NA MIEJSCU

 

Aby zagwarantować skuteczność, bezpieczeństwo i wysoką jakość produktów leczniczych, zdecydowaliśmy, że wszystkie procesy produkcyjne pozostaną wyłącznie w naszej gestii. Dysponujemy infrastrukturą techniczną niezbędną w unikalnym procesie produkcji leków homeopatycznych.

Nasze granulki i mikrogranulki wytwarzane są wyłącznie: 

- w Sainte-Foy-lès-Lyon i w Messimy (Rhône),  

- w Montrichard (Loir-et-Cher),

- oraz w Montévrain (Seine-et-Marne).

 

Nasze jednostki produkcyjne podlegają regularnym audytom  instytucji regulacyjnych na całym świecie, jak Krajowa Agencja ds. Bezpieczeństwa Leków i Produktów Leczniczych (Agence Nationale de Sécurité du Médicament et des produits de santé - ANSM) we Francji lub Food and Drug Administration (FDA) w Stanach Zjednoczonych.

surowce Boiron

70%

surowców roślinnych pochodzi z Europy, głównie z Francji

Wieloetapowe kontrole

30,000

kontroli rocznie

Farmaceuci Boiron

145

farmaceutów pracuje w należących do nas laboratoriach analitycznych

granulki boiron

16

dni trwa wyprodukowanie granulki leku Boiron

ZBIORY ROŚLIN Z UWZGLĘDNIENIEM BIORÓŻNORODNOŚCI

 

Zgodnie z zasadami dobrej praktyki zbioru surowców roślinnych określonymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) nasze specyfikacje zbiorów zobowiązują do:  

  • dbania o długotrwałą żywotność zasobów roślinnych,
  • optymalizacji identyfikowalności substancji roślinnych, 
  • oraz ochrony środowiska i biotopu. 

Stosują się one również do upraw gatunków nie występujących w stanie dzikim lub gatunków, dla których zbiór stanowi zagrożenie ze względu na wykorzystywaną ilość.

Wysokiej jakości surowcemask

GWARANCJA STAŁEJ JAKOŚCI SUROWCÓW

 

Nasze leki homeopatyczne wykorzystują właściwości lecznicze tysięcy substancji różnego pochodzenia: roślinnego, mineralnego/chemicznego i zwierzęcego (np. jad). Przy ich zbiorze i uprawie współpracujemy z rolnikami, producentami i profesjonalnymi zbieraczami, preferując krótki łańcuch dostaw. Wszystkie wykorzystywane przez nas rośliny uprawne nie zawierają oczywiście GMO. Ponadto, aby zapewnić doskonałą identyfikowalność każdego surowca, określamy specyfikacje lokalizacji i warunków zbioru, a nasi partnerzy podlegają regularnym kontrolom.

RÓŻNORODNOŚĆ SUROWCÓW

Laboratorium Boiron

1,020

zarejestrowanych surowców dopuszczonych do obrotu

Surowce roślinne

53%

pochodzenia roślinnego

Minerały

33%

pochodzenia chemicznego i mineralnego

surowce zwierzęce

14%

pochodzenia zwierzęcego

PROCESY PRODUKCYJNE POD ŚCISŁYM NADZOREM

 

Od momentu dostawy do zakładu produkcyjnego surowce przechodzą ścisłe kontrole jakościowe. Kontrole organoleptyczne, botaniczne i fizykochemiczne prowadzą wykfalifikowani profesjonaliści. Jest to gwarancja najwyższej jakości i doskonałej identyfikowalności surowców, wody i powietrza wykorzystywanych do produkcji.  

W ciągu całego procesu produkcji nasze laboratoria chemiczne, bakteriologiczne i botaniczne przeprowadzają ponad 30 000 kontroli rocznie. Polegamy w tej kwestii na 145 farmaceutach zatrudnionych we Francji w naszych własnych laboratoriach analitycznych.

Udostępnij :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr
ok